Otwarcie Centrum Techniki Liniowej INA

Pierwsze w Polsce 

CENTRUM  TECHNIKI  LINIOWEJ  INA 

JUŻ  OTWARTE  ! ! !


Firma HEDAN jest jednym ze znaczących dystrybutorów Grupy Schaeffler w Polsce (Grupa Przemysł). Prowadzi autoryzowaną sprzedaż łożysk FAG od 1991 roku a po podpisaniu umowy dystrybucyjnej z Grupą Schaeffler w 2003 roku w jej ofercie znalazły się również produkty INA. Jedne z produktów, coraz bardziej nabierających znaczenia w polskim przemyśle, to elementy techniki liniowej.


Badanie rynku wykonane przez HEDAN wykazało, ze oprócz szeroko stosowanych łożysk tocznych obrotowych, występuje duże zapotrzebowanie na produkty techniki liniowej. "W Polsce ważny jest nie tylko przemysł ciężki ale też inne gałęzie, których liczne zakłady produkcyjne eksploatują maszyny i urządzenia wykorzystujące nie tylko łożyska obrotowe ale również prowadnice liniowe. Ważna jest szybka dostępność części zamiennych. Konsultacje z Panem Georgiem Motz'em z Grupy Schaeffler przyniosły efekty. Utworzyliśmy skład szerokiej gamy produktów techniki liniowej INA. Znaczącym krokiem był zakup maszyny do cięcia wałów i szyn oraz wyposażenie centrum ich obróbki. Nasi pracownicy zostali przeszkoleni w centrum szkoleniowym Grupy Schaeffler z zakresu produktów i serwisu.

Dnia 27 września 2012 roku oficjalnie otwarto pierwsze w Polsce Centrum Techniki Liniowej INA w Firmie HEDAN. W uroczystości otwarcia pod przewodnictwem Kierownictwa Firmy HEDAN Państwa Renaty i Jerzego Młynarkiewiczów wzięli udział również przedstawiciele Grupy Schaeffler z Niemiec, Panowie Otto Wurst, Georg Motz, Johannes Mahr i Vincenzo Palermo, oraz Schaeffler Polska, Panowie Marek Remjasz, Mariusz Gierejko, Aleksander Borowy i Przemysław Komada. Na uroczystość przybyli liczni zaproszeni goście, klienci oraz zainteresowani naukowcy i studenci z Politechniki Wrocławskiej. Goście oprócz prezentacji firm i produktów mieli okazję zobaczyć funkcjonowanie centrum. Utworzenie Centrum Techniki Liniowej to dobra decyzja, poszerza perspektywy i otwiera nowa drogę rozwoju. Pozwoli wzmocnić współpracę z obecnymi Klientami i zdobyć nowych. Posiadając wsparcie ze strony Schaeffler wiemy, ze jest to dobra inwestycja w naszą przyszłość.


ZAPRASZAMY